Pomoc pri mononukleóze:

Mononukleóza, infekčná mononukleóza

Toto ochorenie spôsobuje vírus Epsteina-Barrovej /EBV vírus/ patriacim medzi herpetické vírusy. Infekčná mononukleóza sa prejavuje zvýšenou teplotou, angínou a zväčšením uzlín.

Mononukleóza postihuje vnútorné žľazy, najmä však pečeň a slezinu odkiaľ sa pomocou lymfatických uzlín prenáša do celého tela. Objavuje sa prevažne u starších detí a mladých dospelých. Zanecháva oslabenú imunitu na celý život.

Ochorenie sa vyskytuje hlavne na jeseň a jar. Môže sa šíriť kvapôčkovou infekciou, slinami, krvou, možný je aj prenos pohlavným stykom - niekedy sa označovalo aj ako ochorenie z bozku /kiss disease/.

Liečba - pretože mononukleóza je vírusové ochorenie, antibiotiká nemajú väčší význam. Doporučuje sa hlavne úprava životosprávy, diéta a kľud na lôžku. Inkubační doba ochorenia mononukleóza je 2 až 6 týždňov.

Nepodceňujte prevenciu - pri chorobe na infekčnú mononukleózu sú prírodné prípravky veľmi vhodné.
Tu odporúčané prírodné prípravky podporujú imunitný systém, aby sa vedel lepšie vysporiadať s infekciou. Ich používaním si zaistíte správne fungovanie lymfatického systému. Uvedené prípravky tiež dobre chránia pečeň a ďalšie orgány.

Aké pripravky použiť?

Ktoré prírodné prípravky pomáhajú a ich účinky pri prevencii alebo liečbe ochorenia, infekčná mononukleóza:

  • Betavital - prípravok vďaka svojmu zloženiu výrazne podporuje liečbu mononukleózy, ochraňuje pečeň a povzbudzuje imunitní systém. Stabilizuje funkciu sleziny.
  • LKVB6 - stabilizuje po prekonanej mononukleóze funkciu pečene, tiež podporuje regeneráciu pečene. Zabraňuje vzniku únavového syndrómu.
  • Super Bromelain+Papain - prípravok posilňuje imunitní systém a jeho užívanie je vhodné pri akútnych prejavoch ochorenia mononukleóza. Podporuje funkciu sleziny.
Aké kombinácie použiť?

Základná kombinácia : Betavital v dávke 3 x denne jedna čajová lyžička nalačno, LKVB6 v dávke 1 – 0 – 1 tbl. pred jedlom a Imuno C komplex v dávke 1 – 1 – 1 tbl. nalačno.

Zosilnená kombinácia : Betavital 3 x denne jedna čajová lyžička nalačno, Super Bromelain + Papain v dávke 1 – 1 – 1 tbl. nalačno a Imuno C komplex v dávke 1 – 0 – 1 tbl. nalačno.

Pomoc prírodných prípravkov pri:

   

Predaj prípravkov Klas

Prípravky: