Pomoc pri nízkom krvnom tlaku

Nízky krvný tlak (hypotónia)

Ako nízky krvný tlak (hypotónia) sa označujú hodnoty krvného tlaku ležiace pod normovou hodnotou primeranou veku, namerané hodnoty tlaku, ktoré sú dlhodobo pod 90 / 60 mm Hg.
Doteraz nebola zistená žiadna jednoznačná príčina primárnej hypotónie. Nápadné však je, že nízke hodnoty krvného tlaku vykazujú najmä mladí, štíhli ľudia, hlavne ženy.

Postihnutí nízkym krvnym tlakom bývajú predovšetkým, ako už bolo spomenuté, mladí ľudia, najmä dievčatá v puberte, ženy s poruchami prijímania potravy, štíhle ženy, chudí a vysokí ľudia, ktorí majú často studené a vlhké ruky. Náhlym poklesom krvného tlaku môže dôjsť u niektorých, až ku kolapsu.

Ako si môžete pomôcť pri nízkom tlaku

Naučte sa posilňovať svoj obehový systém. Upravte vašu životosprávu a doprajte si dostatočný spánok, športujte a nezabúdajte na dostatočný pitný režim a to hlavne u starších ľudí. Snažte sa naučiť relaxovať alebo skúste cvičiť jogu a taiči.

Prevencia a nízky krvný tlak
Pre ľudí s nízkym krvným tlakom je vždy veľmi dôležitý štart do nového dňa. Tiež sa doporučujú niektoré masážne praktiky a akupunktúra.
- pravidelná, podľa možnosti denná, športová aktivita,
- denný prísun tekutín minimálne 2,5 až 3 l,
- vyvarovať sa prílišnej únave a preťaženia
- káva ako i čierny a zelený čaj podporujú zvýšenie krvného tlaku a prekrvenie, čo by mali osoby s nízkym krvným tlakom využiť
- nízky tlak si môžeme zvýšiť aj striedavou sprchou. Začnite teplou, potom striedajte teplú so studenou a končíte studenou vodou. Na záver si ešte poriadne dosucha celé telo vymasírujete froté uterákom.
- ako prevenciu by ste nemali zabúdať ani na potravinové doplnky.

Prekrvte svoj organizmus

Ktoré prírodné prípravky pomáhajú a ich účinky pri prevencii alebo liečbe ochorenia nízkeho krvného tlaku.

  • Quatro Klas - upravuje krvný tlak, podporuje energiu organizmu, pôsobí na cievny systém, odstraňuje únavu a závraty, má silný antioxidační efekt, podporuje prekrvenie organizmu, znižuje stres a podporuje koncentráciu organizmu.
  • Betavital - prípravok zlepšuje prekrvenie cievneho systému, odstraňuje prekyslenie organizmu, bráni lámavosti kapilár a pôsobí proti vzniku volných radikálov.
  • Imuno C komplex - podporuje prekrvenie cievneho systému, pôsobí ako silný antioxidant, zabezpečuje pevné a priepustné kapiláry, odstraňuje únavu a stres, významne podporuje obranyschopnosť organizmu.
  • Multivitamíny+minerály+enzýmy - doplňujú organizmus o potrebné vitamíny, minerálne látky a enzýmy, ktoré podporujú a zaisťujú potrebné biochemické pochody v organizme a tak prispievajú k doplnkovej liečbe nízkeho krvného tlaku.
  • Klíčkový olej s vitamínmi - chráni organizmus proti volným radikálom, zvyšuje fyzickou a duševní výkonnosť, posiluje funkciu srdca a cievneho systému.

Aké kombinácie použiť?

Základná kombinácia : Quatro Klas v dávke 1 - 1 - 0 tbl. pred jedlom a Imuno C komplex v dávke 1 - 0 - 1 tbl. nalačno.

Pre nízky tlak „studené končatiny“: Quatro Klas v dávke 1 - 1 - 0 tbl. pred jedlom, Imuno C komplex v dávke 1 - 1 - 1 tbl. nalačno a Betavital v dávke 2 x denne jednu čajovú lyžičku nalačno.

Nízky krvný tlak a závraty : Quatro Klas v dávke 1 - 1 - 0 tbl. pred jedlom, Kličkový olej s vitamínmi v dávke 1 - 1 - 1 cps. pred jedlom a Multivitamíny + minerály + enzýmy v dávke 1 - 0 - 1 tbl. pred jedlom

Pomoc prírodných prípravkov pri:

   

Predaj prípravkov Klas

Prípravky: