Q10 - Ochrana srdca

"Je to začiatok novej éry v liečbe srdcových chorôb..." - konštatovali skupiny lekárov experimentujúcich s koenzýmom Q10 (CoQ10, ubichinón) v Japonsku, USA, Taliansku, Nemecku i vo Švédsku. Výsledky deviatich od seba nezávislých výskumov potvrdili, že CoQ10 je skutočne účinným a spoľahlivým prostriedkom liečby srdcovej nedostatočnosti.

Koenzýn Q10 - čo o ňom vieme?

CoQ10 obsahujú všetky bunky tela, ale najviac sa ho nachádza v bunkách srdcového svalu, čo sa vysvetľuje mimoriadnou energetickou náročnosťou ich funkcie. Za posledných 14 rokov už množstvo výskumov potvrdilo súvislosť medzi funkčnými poruchami srdca a nízkou hladinou CoQ10 v krvi a bunkách. Čím nižšia bola hladina CoQ10, tým vážnejšie bolo ochorenie srdca. Z toho sa usúdilo, že CoQ10 môže zohrávať významnú úlohu v terapii stále frekventovanejších srdcových ochorení.

Experimentálnej skupine pacientov so slabnúcim srdcovým svalom popri tradičnej liečbe začali podávať aj CoQ10. Po niekoľkých dňoch porovnali ich EKG s EKG členov kontrolnej skupiny. Zistili, že u pacientov, ktorí užívali koenzým Q10,, sa množstvo krvi vyvrhnutej zo srdcového svalu postupne a trvalo zväčšovalo. Následne sa zmiernili aj charakteristické príznaky srdcovej nedostatočnosti: búšenie srdca, chronická únava, bolesti v hrudníku.
Zlepšenie zdravotného stavu niektorých pacientov bolo mimoriadne výrazné: parametre ich srdcového svalu vrátane jeho výkonnosti boli takmer totožné s parametrami zdravého srdca. Pacienti, ktorí sa podrobili liečbe hneď po prvom záchvate, mali lepšie výsledky ako tí, u ktorých sa zistili chorobné zmeny staršieho dáta.

Podľa najnovších výsledkov sa príznaky začiatku choroby dajú spoľahlivo rozpoznať vo fáze ochabnutia srdcového svalu (diastola). Táto fáza umožňuje prítok krvi do komôr. Počas nej je zaťaženosť buniek srdcového svalu väčšia a väčšia je aj spotreba CoQ10 ako pri fáze zmrštenia (systole).
Ak je hladina CoQ10 v srdcovom svale nízka, odrazí sa to na účinnosti, efektivite práce srdca. Túto dysfunkciu však EKG odhalí už v počiatočnom štádiu. Účinným záchranným pásom pre srdce môže byť koenzým Q10, ktorý dokáže tento proces zvrátiť.

Z naších prípravkov Vám odporúčame Qatro klas, kde je použitá unikátna kombinácia štyroch významných látok: koenzym Q 10, ginkgo biloba, sibirský ženšen (eleutherococcus) a vitamín E.

Dalšie články o zdraví:

   

Prípravky:

prirodna-kozmetika-pripravky