Vlasy a prírodné prostriedky

Prirodzenou túžbou každej ženy je mať pekné a zdravé vlasy.
Máloktorá zo žien môže povedať, že ju netrápia problémy s vlasmi, mastné alebo suché vlasy, lupiny, rozštiepené končeky. Keď už máte vyskúšané rôzne regeneračné prostriedky a nič, skúste využiť možnosti ktoré nám dáva príroda.

Starostlivosť o vlasy

Zdravé vlasy sú lesklé, nie sú ani suché ani mastné. Starostlivosť o vlasy je komplexná činnosť. Staráte sa o ne aj zvnútra a preto nezabúdajte na dostatočný prísun minerálnych látok a vitamínov.

Vyvážená strava je základom dobrého zdravia, stavu vlasov a kože. Každodenný stres vedie k porušeniu látkovej výmeny. Kvalita vlasov sa zhoršuje, účes nedrží, s leskom sa môžete rozlúčiť. Určite, že v prvom rade potrebujú normálne zdravé vlasy pravidelnú starostlivosť, aby si i naďalej zachovali svoj zdravý vzhľad. Preto nezabúdajte pri Vašom každodennom zhone na oddych a zdravú pravidelnú výživu.

Z tu uvedených prípravkov odporúčame:
Klíčkový olej s vitamínmi - pôsobí proti padaniu vlasov a zlepšuje kvalitu vlasov.
Betavital - doplňuje do organizmu minerálne látky a enzýmy, dôležité vitamíny a tak zabraňuje padaniu vlasov.

Rady a tipy

Na dobrú kondíciu vlasov, skúste do pokožky hlavy vmasírovať niekoľko kvapiek rozmarínového oleja, a potom opláchnite odvarom zo žihľavy.

Na veľmi suché vlasy ohrejte v šálke dve lyžice olivového oleja . Vmasírujte olej do pokožky hlavy. Namočte uterák do teplej vody, vyžmýkajte ho a namotajte si ho okolo hlavy na asi dve hodiny. Potom ich opláchnite roztokom jednej šálky jablčného octu v piatich litroch vody. Do vlasov včešte zmes rovnakých dielov ohriateho ricínového a olivového oleja. Potom naneste vaječný žĺtok. Zabaľte hlavu do teplého uteráku a nechte olej i žĺtok vsiaknuť aspoň po dobu jednej hodiny. Potom dajte polovicu šálky jablčného octu do 5 litrov studenej vody a roztokom vlasy vypláchnite. Nakoniec spláchnite vlasy čistou vodou, aby ste z nich odstránili všetky zbytky.

Ak máte riedke vlasy, preplachujte ich zvetraným pivom.

Proti lupinám - Rozkrojte citrón a obidve polovičky postupne vmasírujte do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť po dobu desiatich minút, a potom vlasy umyte. Kyslé mlieko má rovnaké účinky, ale určite tak pekne nevonia.

Vajcový šampón - Použite 25 g čerstvého rozmarínu, 600 ml teplej vody a jedno vajce. Nechte rozmarín 20 minút vylúhovať vo vode a nechajte ochladiť. Vyšľahajte vajíčko. Vmasírujte do vlasov a dobre vypláchnite.

Tento článok má len informatívny charakter! Pri spracovaní článku bola použitá nasledovná literatúra: Přírodní léčiva - nakladatelství Slovart.

Dalšie články o zdraví:

   

Prípravky:

prirodna-kozmetika-pripravky