Pomoc pri zápche:

Zápcha a úprava životosprávy

Zápcha sa väčšinou vyskytuje u ľudí so sedavým zamestnaním a tiež u ľudí pripútaných na lôžko, narastá priamo úmerne s vekom.
Typické príznaky zápchy sú: nepríjemné nadúvanie a plynatosť, problematické a často bolestivé vyprázdňovanie, nepravidelná tuhá stolica, bolesti, krvácanie z konečníka a niekedy aj kŕče.

Zápchu môže spôsobiť množstvo rôznych faktorov. Nedostatok pohybu, nízky príjem tekutín, malý podiel vlákniny v potrave, užívanie niektorých liekov, potláčanie nutkania na stolicu, či pravidelné a prehnané užívanie preháňadiel môžu zaviniť spomalenie pohybu stolice črevom, a to zvyčajne vedie k zápche.

Väčšinou je zápcha v bežných prípadoch spôsobená zlou životosprávou.
Základné rady ako sa brániť proti zápche si môžete prečítať v v samostatnonm článku.

Prevencia
- Čo robiť ? – do jedálnička zaradiť čo najviac zeleniny, ovocia, vlákniny a celozrnné potraviny. Množstvo vlákniny zvyšujte postupne.
- Vhodná je aj diéta s obmedzením živočíšnych tukov a mastných výrobkov.
- A netreba zabúdať na dostatočný pitný režim. (perlivé vody nie sú vhodné)
- Neužívajte dlhodobo minerálne oleje ani rýchlo pôsobiace preháňadlá, lebo narúšajú vstrebávanie dôležitých vitamínov, minerálov a liekov.

Doplnky výživy majú tiež výbornú účinnú pomoc.

Ktoré prírodné prípravky pomáhajú a ich účinky pri prevencii alebo liečbe ochorenia: pri zápche.

  • Super Acidophilus plus - 6 MILIARD - účinně reguluje funkciu čreva, osídľuje črevo prospešnými baktériami, bráni vzniku pliesní, odstraňuje zápchu a podporuje obranné mechanizmy nášho organistu.
  • LKVB 6 - účinne reguluje tráviace pochody, odstraňuje zápchu nenávykovým spôsobom, detoxikuje črevo a bráni hnitiu potravy v čreve.
  • Betavital - odstraňuje zápchu, zlepšuje tráviace pochody a zabraňuje vzniku množenia patologických baktérii v črevnom trakte
  • SuperBromelain + Papain - pôsobí na vyhovujúci proces trávenia, odstraňuje nadúvanie a zabraňuje nadmernej tvorbe plynov v črevách a likviduje zápaly.

Aké kombinácie použiť?

Základná kombinácia : LKVB6 v dávke 1 - 1 - 1 tbl. pred jedlom a Super acidophilus plus šesť miliárd v dávke 1 - 0 - 1 cps. nalačno.

Chronická zápcha s tráviacimi problémami: Super acidophilus plus šesť miliárd v dávke 1 - 1 - 1 cps. nalačno, Betavital v dávke 3 x denne jedna čajová lyžička nalačno a Super Bromelain + Papain v dávke 1 - 0 - 1 tbl. s jedlom.

Pomoc prírodných prípravkov pri:

   

Predaj prípravkov Klas

Prípravky: