Rakovina prsníka - samovyšetrenie

Veľa žien, ktoré ochorejú na rakovinu prsníka sa pýtajú: Prečo práve ja? Čo som urobila nesprávne? Ochorieť na rakovinu prsníka nie je otázkou "viny" alebo nesprávneho konania, a nie je to ani neodvratný osud, ktorému sa treba podrobiť.

Na následky rakoviny prsnika umrie vo svete veľký počet žien. V súčasnej dobe sa situácia stále viac zhoršuje. Rakovine prsníka sa dá predísť rozumnou prevenciou, či už v úprave životného štýlu a dodržiavaním správnej životosprávy, dostatok spánku aj pohybu a to, aby sme sa naučili zvládať stres. Častou chybou žien je, že si myslia, že preventívne prehliadky ich spoľahlivo ochránia pred vypuknutím choroby.

Nemajte strach pre vyšetrením a výsledkami.

Rozhodujúci význam prevencie má aj samovyšetrenie ako opatrenie včasnej diagnostiky. Mal by obsahovať prehliadku a prehmatanie kože prsníka a podpazušia. Rôzne uzlíky, nehojace sa rany, prepadnutia v koži, napuchnutie lymfatických uzlín alebo sekrécie z prsníkovej žľazy sú až do dôkazu opaku vždy podozrivé a vyžadujú si lekárske vyšetrenie. Nakoľko väčšina žien nevie presne ako si prsia presne vyšetriť je tu pre Vás pripravený manuál samovyšetrenie prsníkov.

Manuál samovyšetrenie prsníkov(PDF) »»

Tento manuál je z českého internetu a odporúča nasledovné:

"Tento materiál je VOLNÝ k dalšímu šíření. NAOPAK, budeme velice vděční, pokud manuál k samovyšetření prsu zašlete všem svým známým a pomůžete jim předejít rakovině prsu."

Dalšie články o zdraví:

   

Prípravky:

prirodna-kozmetika-pripravky